obrazek do recenzji call of duty modern warfare remastered

Call of Duty: Modern Warfare Remastered – O taką kampanię singleplayer nic nie robiłem

Recenzje
Podoba Ci się ten artykuł? Podaj go dalej!

Cofnijmy się do czasów, w których Call of Duty nie było tasiemcem, a na każdą kolejną część czekało się z zapartym tchem, będąc przekonanym o wyjątkowej jakości i wiernym odwzorowaniu realiów wojny. W tych właśnie czasach została wydana czwarta część serii nosząca podtytuł Modern Warfare. Była to pierwsza część cyklu, której akcja nie toczy się podczas drugiej wojny światowej. Jak wskazuje podtytuł przychodzi nam wziąć udział w misjach na współczesnych polach walki z wykorzystaniem najnowszych rodzajów broni. Z biegiem czasu, część ta stała się kultowa wśród fanów FPS-ów, a po latach otrzymaliśmy remaster. Czy warto było czekać? Czy czwarty CoD był rzeczywiście tak dobry i czy broni się również dziś?

misja w czarnobylu call of duty modern warfare remstered

Kampania standardowo rozpoczyna się od toru przeszkód, będącego samouczkiem i zapoznania z podstawowymi zasadami świata gry. Pierwsze co rzuca się w oczy to poprawione tekstury, oświetlenie, podrasowane twarze współtowarzyszy. Nie sposób nie zauważyć jak bardzo gra wypiękniała w porównaniu do oryginału z 2007 roku. Jeśli dobrze się przyjrzymy zostało dodanych wiele szczegółów, które 14 lat temu nie były możliwe do zaimplementowania ze względu na ograniczenia technologiczne. Złapałem się na tym, że zginąłem, obserwując wdzierającą się do środka okrętu wodę.

wybuch nuklearny call of duty modern warfare remastered

Gra przeprowadza nas przez fikcyjny konflikt zbrojny z wątkiem terrorystycznym w tle. Głównym antagonistą jest niejaki Zachajew, który posiada w swoim arsenale głowice nuklearne, a naszym zadaniem jest powstrzymanie jego zapędów do ich wystrzelenia. W tym celu bierzemy udział w szeregu misji, obejmujących swoim obszarem kraje Bliskiego Wschodu, a także estoński frachtowiec czy okolice elektrowni w Czarnobylu. W trakcie misji, będziemy bronić naszych sprzymierzeńców, odbijać zajęte lokacje, a także prowadzić ostrzał z powietrza. W walce z wrogiem pomoże nam pokaźny arsenał broni palnej, a także różnego rodzaju broń miotana. W trakcie rozgrywki będziemy również prowadzić ostrzał z helikoptera, torując drogę naszym oddziałom do zajmowanych przez oponentów budynków, czy uciekać z tonącego na pełnym morzu statku.

ostrzał z powietrza caLL OF DUTY MODERN WARFARE

Kampania w trybie dla jednego gracza trwa ok. 6 godzin. Jest to czas bardzo intensywnej rozgrywki. Dodatkowo twórcom udało się osiągnąć bardzo dobry stopień imersji, dzięki czemu mamy poczucie uczestniczenia w wydarzeniach wyjątkowych dla losów świata. Tempo rozgrywki nie zawsze jest szybkie, jest jednak doskonale zbalansowane i po bardziej intensywnych misjach, następują spokojniejsze sekwencje. Opowiadana historia trzyma w napięciu i nie raz potrafi zaskoczyć zwrotem akcji.

ulice call of duty modern warfare remastered

Powrót po latach do Modern Warfare okazał się strzałem w dziesiątkę. Przypomniałem sobie za co tak naprawdę kiedyś lubiłem tę zasłużoną serię, jednocześnie zdając sobie sprawę z tego co odrzuca mnie od najnowszych jej odsłon. Jest to nostalgiczna podróż do czasów, kiedy kampania dla pojedynczego gracza nie była jedynie dodatkiem do opakowanego trybu wieloosobowego. Jest to bardzo dobry przykład tego jak powinny wyglądać FPSy dla ludzi, którzy nie lubią pojedynków w trybie multiplayer (tak jak ja na przykład). Polecam serdecznie!
Dobra kampania singleplayer? O to to to to!!!
8/10

Summary

Przykład doskonałej kampanii dla pojedynczego gracza w odświeżonej szacie graficznej. Dajcie mi tego więcej!


Podoba Ci się ten artykuł? Podaj go dalej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *