oficjalna gra olipmiady w tokio

Igrzyska czas zacząć – recenzja gry Olympic Games Tokyo 2020

Kącik sportowy
Podoba Ci się ten artykuł? Podaj go dalej!

Znicz olimpijski już zapłonął. Podobnie jak Euro 2020, tegoroczna olimpiada rozpoczyna się z rocznym opóźnieniem przez „sami wiecie co”. Pomimo niepokojących sygnałów docierających do nas w ostatnich dniach, impreza ostatecznie odbywa się bez zakłóceń, jednak bez obecności kibiców na trybunach. Jednym ze sposobów, aby poczuć mocniej atmosferę igrzysk jest wcielenie się w jej uczestnika, a jest to możliwe dzięki oficjalnej grze igrzysk olimpijskich, Olympic Games Tokyo 2020.

Twórcy gry oddają do naszej dyspozycji 16 dyscyplin sportowych, zarówno w sportach drużynowych, jak i zmaganiach indywidualnych, na które składają się: piłka nożna, koszykówka, bieg na 100 metrów, baseball, bieg na 110 m przez płotki, rzut młotem, skok w dal, siatkówkę plażową, pływanie na 100 metrów stylem dowolnym i na 200 m stylem zmiennym, tenis zwykły i stołowy, boks, judo, rugby siedmioosobowe, wspinaczka, sztafeta 4 x 100 metrów, a także wyścigi BMXów. Jak to na olimpiadzie bywa nasze potyczki rozpoczynamy od kwalifikacji, potem są półfinały i finał. Wraz z każdą rundą poziom trudności nieznacznie się podnosi. Gra oferuje nam możliwość rozgrywki solo lub z kumplem na kanapie obok, natomiast online w poszczególnych dyscyplinach może rywalizować maksymalnie 4 graczy. Oczywiście możemy wybrać, czy chcemy rywalizować tylko w jednej dyscyplinie, czy też w kilku lub kilkunastu. Dodatkowym trybem są rozgrywki rankingowe, w których nasz wynik w poszczególnych dyscyplinach jest porównywany z wynikami innych graczy z całego świata. Bardzo ciekawa rzecz, dzięki której możemy sprawdzić jak naprawdę dobrzy jesteśmy w poszczególnych sportach. Dodatkowo twórcy udostępnili tryb edycji w którym możemy zmienić cechy fizyczne, kolor skóry czy też płeć członków naszej drużyny, a także wybrać, którzy z nich będą brali udział w poszczególnych rozgrywkach i przypisać im numer na koszulce.

Jeśli chodzi o rozgrywkę w dyscyplinach indywidualnych jest to standardowy model w którym jesteśmy skazani na mashowanie określonego przycisku, a potem zwolnienie go w odpowiednim momencie lub wciśnięcie innego. Gra premiuje dobry timing, dzięki czemu uderzymy mocniej (boks), rzucimy dalej młot lub zachowamy odpowiedni rytm biegu. Rozgrywka jest schematyczna i dosyć szybko można wyrobić tutaj odpowiednie odruchy pozwalające na osiągnięcie dobrych rezultatów w grze ze sztuczną inteligencją.

Gdy wybieramy jedną z gier drużynowych dostajemy poprawną rozgrywkę opartą na prostych ruchach i podstawowych zagraniach. Sama gra jest dosyć satysfakcjonująca na początku, z czasem jednak nuży coraz bardziej. Nie jest więc tak, że z wielką ochotą zagramy kilka turniejów piłkarskich pod rząd. Na szczęście dzięki ilości dostępnych dyscyplin gra jest na tyle różnorodna, że dostarczy nam masę zabawy czy to w rozgrywce singlowej czy też kanapowej potyczce z kumplem, na wyzwaniach online kończąc. Z drugiej strony patrząc, ilość wprowadzonych sportów, sprawia, że odnosimy wrażenie, że niektóre z nich są niedopracowane, a co za tym idzie mniej lubiane.
Oprawa graficzna jest jakby przerysowana, co mi zupełnie nie przeszkadza, biorąc pod uwagę fakt, że gra nie próbuje być symulacją olimpiady, a jedynie przyjemną grą arcade na jej temat.
Po stronie minusów należy jednak odnotować poziom trudności, który jest naprawdę prosty nawet gdy ustawimy najtrudniejszy dostępny. Podam tu jako przykład, że na początku grając dyscypliny na „normal” za pierwszym razem wygrywałem złoto. Gra zyskuje przy potyczce kanapowej z kumplem, synem, żoną etc. Dzięki nieskomplikowanym mechanikom gra jest bardzo przystępna i próg wejścia dla niewprawionych graczy jest naprawdę niski. Sprawia to, że opisywana sportówka, może doskonale odnaleźć się na imprezach.

https://youtu.be/kMpUi4FxsLU

Podsumowując, Olympic Games Tokyo 2020 jest bardzo przyjemną grą, która nie stara się symulować olimpiady, a jedynie dać mnóstwo frajdy. Tytuł jest bardzo przystępny dla osób, które nie grają na codzień, dzięki czemu możemy rozgrywać turnieje olimpijskie z rodziną lub znajomymi. Jeśli nie macie takiej możliwości, w grze singlowej szybko się znudzicie przez niski poziom sztucznej inteligencji. Zapraszam Was do świata wirtualnych igrzysk olimpijskich w Tokio, moim zdaniem warto.

7/10

Podsumowanie

Bardzo przyjemna gra sportowa z bardzo umownym realizmem.


Podoba Ci się ten artykuł? Podaj go dalej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *