za darmo gry

Kilka darmowych klasycznych gier na PC.

Moje retro
Podoba Ci się ten artykuł? Podaj go dalej!

Dzisiaj przedstawię Wam kilka wspaniałych gier, które są dostępne zupełnie za darmo. Możemy je legalnie ściągnąć z Internetu i czerpać radość z rozgrywki. W większości wypadków są to bardzo znane i głośne produkcje. Mam nadzieję, że każdy z Was znajdzie tutaj coś dla siebie.

Dwie pierwsze części Grand Theft Auto

Seria, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Pomimo tego, że prym dzisiaj wiedzie piąta część cyklu, a gracze wstrzymują oddech, gdy Rockstar choćby wspomni o kolejnej części, wciąż warto poznać początki serii, zobaczyć jak to się zaczęło. Pomimo archaicznej oprawy graficznej, mechanik, do których trzeba się przyzwyczaić, czy momentami bardzo trudnych do wykonania misji fabularnych, to są wciąż świetne gry.
Polecam każdemu, zwłaszcza tym osobom, które ominęły dwuwymiarowe odsłony tej uznanej na całym świecie produkcji. Gdybyście chcieli przeczytać dlaczego ta seria jest dla mnie ważna, zapraszam tutaj.

Link do ściągnięcia gier:
Grand Theft Auto
Grand Theft Auto 2

Starcraft i Starcraft II: Wings of Liberty

Informacja o przejęciu Blizzarda przez Microsoft rozgrzała cały Internet. Nie każdy jednak zdążył się zorientować, że klasyczny Starcraft, a także pierwszy epizod drugiej części dostępne są za darmo. Po rejestracji i pobraniu klienta Battle.net możemy bawić się w klasycznym RTSie prowadząc jedną z 3 ras (terranie, protosi, zergowie) do supremacji w świecie gry. Do części pierwszej dołączony jest oficjalny dodatek Brood War. Jeśli komuś z Was nie pasuje przestarzała grafika, może zaopatrzyć się w zremasterowaną wersję, pamiętajcie jednak, że Blizzard nie słynie z dobrego odświeżania swoich gier.
Wings of Liberty to pierwszy epizod kampanii drugiej części tej strategicznej serii, w której pokierujemy Terranami. Model wydawniczy w przypadku drugiego Starcrafta jest taki, że kampania została podzielona na 3 części, tak więc jeśli będziecie chcieli zapoznać się z resztą fabuły, pozostaje zakupić pozostałe 2 części. Linki do pobrania instalatorów poniżej:

Starcraft
Starcraft 2: Wings of Liberty

Command & Conquer: Red Alert

Kolejna strategia czasu rzeczywistego w naszym zestawieniu. Druga część cykl C&C opowiada alternatywną historię w której postać Adolfa Hitlera została wymazana, a alianci toczą konflikt zbrojny ze Związkiem Radzieckim. Gra pozwala nam wybrać po której stronie konfliktu się opowiemy, oferując różne zakończenia tej historii dla każdej ze stron. Bardzo polecam. Link do pobrania:

Command & Conquer: Red Alert

The Dark Mod

Lubicie skradanki? Latami temu, kiedy Hitmana nie było jeszcze widać na horyzoncie, rządził Thief i to właśnie na tym klasyku oparli trzon rozgrywki i konstrukcję poziomów twórcy tego moda, który z czasem stał się samodzielną grą. Całość jest zbudowana na silniku trzeciej odsłony Doom’a. Społeczność graczy ciągle tworzy nową zawartość, dzięki czemu gra wciąż żyje i warto co jakiś czas do niej zajrzeć.
Link do pobrania:

The Dark Mod

Championship Manager 01/02

championship manager 01/02

O tym jak cudowna to gra pisałem jakiś czas temu tutaj. Wspaniałe wspomnienia mam z tą odsłoną serii, która królowała na rynku długo przed FM-em. Polecam każdemu, kto interesuje się piłką nożną. Gra skupia naprawdę dużą i oddaną społeczność, która dostarcza co pół roku aktualne składy. Jeśli macie ochotę pokierować losami swojego ulubionego klubu lub objąć stery jednej z reprezentacji narodowych – śmiało, bo warto! Gra jest dostępna do pobrania po zarejestrowaniu na stronie https://champman0102.net/ . Tam też znajdziecie przeróżne mody i aktualizacje składów.

Open Transport Tycoon Deluxe

Open Transport Tycoon Deluxe

Minął już czas kiedy „tycoony” wychodziły co chwilę i były bardzo popularne. Dzisiaj to raczej nisza. Jeśli ktoś chciałby sobie przypomnieć lub nigdy nie grał w Transport Tycoon, jest ku temu doskonała okazja. Gra w wersji Open jest nieco odrestaurowaną wersją oryginału. Naszym zadaniem jest wybudować połączenia komunikacyjne pomiędzy miastami i podmiejskimi fabrykami. Budujemy zatem siatkę dróg, torów kolejowych, budujemy lotniska. Potem pozostaje nam zakup odpowiednich pojazdów, ustalenie konkretnych tras lub lotów, częstotliwość kursów, a także zarządzanie zbudowanymi wcześniej połączeniami. Potrafi wciągnąć na długie godziny i świetnie działa na nowych systemach operacyjnych.

Link do pobrania:

Open Transport Tycoon Deluxe

Podsumowanie

Oczywiście to nie wszystkie gry, które możemy pobrać za darmo, jednak starałem się wybrać te, w które sam gram z wielką przyjemnością i chciałbym nimi zainteresować Was. Często spotykam się z sytuacją w której gracze nie zdają sobie sprawy z faktu, że gra jest w pełni darmowa i legalnie można pobrać ją z Internetu. Mam nadzieję, że choć kilka osób odnajdzie coś dla siebie i będzie radośnie zagrywać się w któryś z wyżej wymienionych tytułów.


Podoba Ci się ten artykuł? Podaj go dalej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *